EN

Analyzujeme i sociální sítě. Pivovar Bernard ovládl MDŽ na Facebooku

Zveřejněno 18 03 2019

Přes 9 150 fanouškovských interakcí získal post rodinného pivovaru v Humpolci. Byl to dle tohoto ukazatele nejúspěšnější příspěvek věnovaný Mezinárodnímu dni žen 2019 na českém Facebooku. Pivovaru se dlouhodobě daří oslovovat své příznivce na populární sociální síti, přesto je zajímavé, že na MDŽ dokázal s přehledem porazit Lidl, Hyundai, Sencor a další profily, které mají podstatně větší fanouškovskou základnu.

Jednoduchost a kreativita vítězí. Spojte událost s produktem 
Ve zkoumaném vzorku uspěly příspěvky, které měly krátké (a jasné) texty a v obrázku propojily prodávaný produkt s událostí. Bernard navíc do obrázku dokázal nenásilnou formou vložit i firemní barvy a logo. Je zajímavé, že příspěvek pivovaru explicitně nenavádí k nějaké činnosti, ale komunita sama aktivně reaguje a sdílí. 
Podobná taktika se vyplatila i dalším. V žebříčku TOP 5 se umístily celkem 3 profily, které jsme zařadili do této kategorie.

Mixérový paradox – bizarní úspěch stereotypu
Dalším úspěšným formátem jsou soutěže. Sencor CZ měl ve zkoumaném období nejúspěšnější soutěž, získal přes 4 700 interakcí, ale v celkovém pořadí příspěvků výrazně zaostal za Bernardem. Nicméně, do TOP 30 se vešlo dalších 5 příspěvků, které se snažily uživatele oslovit soutěží. 

Za zmínku stojí i jev, který jsme pojmenovali jako mixérový paradox. Soutěž o mixér během Mezinárodního dne žen sice (možná) podporuje stereotypy, ale dle dat to nemá negativní vliv na oblíbenost soutěže.

 

Babiš vykročil proti proudu, ale úspěšně
Odlišnou cestou se vydali správci profilu Andreje Babiše. Vsadili na čistou sílu textu. Příspěvek věnovaný MDŽ se skládal pouze z několika vět. Nebyl doplněný o žádný obrázek. Žádné video. A přesto mu patří 5. místo v počtu interakcí.

Video má potenciál
S videem zabodovalo Hitrádio ORION. V celkovém počtu interakcí fanoušků se sice příspěvek věnovaný MDŽ umístil „až“ na 10. místě (1  920 interakcí), ale v počtu sdílení zvítězil (1  090). Pozornost poutá i počet zhlédnutí, který se přehoupl přes 100 tisíc. 

Ukazuje se, že video je formát, který dokáže lidi zaujmout, ale ve zkoumaném vzorku ho využily jen dva profily.

Pracujeme s daty ve váš prospěch
Text byl jen malou ochutnávkou. Na sociálních sítích je plno dat, které lze využít. Dobře provedenou analýzou odhalíte úspěšné a neúspěšné profily na sociálních sítích. Všimnete si nových trendů dříve než ostatní. Porovnáte se s konkurencí. A hlavně. Dokážete lépe oslovit cílovou skupinu. A je jedno, jestli chcete pomocí sociální sítě budovat brand, podpořit HR marketing nebo prodávat. Bez důkladné analýzy budete jen hádat, co by mohlo fungovat. S ní budete vědět. 

 

Aktualizace dat k 15.3.2019 12:00

Další novinky

 novinka - sintera.cz

Sociální sítě k náboru zaměstnanců. Jaká rozhodnutí musíte udělat, abyste uspěli?

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Využíváte sociální sítě naplno? Přinášíme 3 tipy nejen pro personalisty

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Netrapte se, naučte se číst

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Jste součástí (r)evoluce? Nábor zaměstnanců se mění

celá zpráva