EN

Extraligové kluby a sociální sítě? Vládne HC Kometa Brno, „skóroval“ i Jaromír Jágr

Zveřejněno 13.11.2019

Česká nejvyšší hokejová liga je v plném proudu. Odborníci směle hodnotí výkony klubů na ledě. A v Sinteře jsme se rozhodli podrobit analýze jejich sociální sítě. Konkrétně, oficiální profily na Facebooku a Instagramu.

Extraligové kluby si od fanoušků na Facebooku během analyzovaného období vysloužily celkem přes 2,7 milionu reakcí, 160 tisíc komentářů a 190 tisíc sdílení. Největší část si pro sebe ukrojila HC Kometa Brno, která získala více než 520 tisíc reakcí, 22 tisíc komentářů a 38 tisíc sdílení.

Pro celek z moravské metropole je to zasloužená odměna. Kometa totiž byla na Facebooku nejaktivnější ze všech klubů. Pro fanoušky v uplynulém roce připravila 1 550 příspěvků.

Ve stejném období byl ligový průměr „pouze“ 943 postů.

V poměru k počtu fanoušků však byl efektivnější hradecký Mountfield, který na klubové facebookové stránce dosáhl nejvyššího engagementu – 2,77 %.

Zajímavostí je, že nejúspěšnějším facebookovým příspěvek nebyl post od třineckých Ocelářů, ve kterém slavili zisk mistrovského titulu. Prvenství za TOP příspěvek si připsalo Kladno, respektive Jaromír Jágr (viz odkaz). Mezi TOP 5 příspěvky se umístilo i video pražské Sparty, ve kterém zahraniční hráči ochutnávají české kulinářské speciality (jestli chcete vidět, jak se tvářili na utopence, klikněte sem).

Instagram = méně fanoušků, méně příspěvků, ale větší ohlas

Podobně jako na Facebooku, tak i na Instagramu kraluje HC Kometa Brno. Během analyzovaného období si na Instagramu připsala dokonce více než dvojnásobný počet interakcí (přes 1,2 milionu!!!). A stačilo na to podstatně méně příspěvků (597).

Podobného trendu si můžete všimnout i u ostatních klubů, proto se dá říct, že hokejové příspěvky na Instagramu vyvolávají u fanoušků mnohem více interakcí než na populárnější sociální síti Facebook.

Pozoruhodných výsledků dosahuje na Instagramu i HC Dynamo Pardubice, které na svém profilu chrlí jeden příspěvek za druhým. V analyzovaném období fanouškům naservírovalo 1 298 instagramových postů, což je výrazně více než ostatní ligové celky (průměr je 453). Od uživatelů sociální sítě si Dynamo vysloužilo téměř milion interakcí.

Zkrátka. Hokejová krev se v Češích nezapře. Národnímu sportu fandí v reálném světě, ale velkou pozornost mu věnují i na sociálních sítích.

Ale dost bylo textu, prohlédněte si kompletní statistiky v přehledných tabulkách. A kdyby vás zajímalo něco navíc, klidně nám napište.

Poznámka k analýze:

Analyzovaná data se vztahují k období od 11. října 2018 do 10. října 2019.

 

Chcete analýzu sociálních sítí na míru? Kontaktujte nás

Další novinky

 novinka - sintera.cz

3 důvody, proč se vyplatí sledovat konkurenci na sociálních sítích

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Data v hlavní roli. Buďte (na sociálních sítích) efektivní

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

6+6 praktických tipů na obsah, který přitáhne pozornost na firemní LinkedIn profil

celá zpráva