EN

Jak se vede českým městům na Facebooku?

Zveřejněno 14 10 2019

Po dobu jednoho roku (od 25. září 2018 do 24. září 2019) jsme se zaměřili na 20 českých měst, abychom odhalili, jak fungují jejich facebookové stránky.

Zjistili jsme, že města v průměru zveřejňují 2 příspěvky denně. V analyzovaném období byla nejaktivnější Karviná, která se pyšní průměrem 5 příspěvků za den. Havířov je naopak nejméně aktivní. Fanoušci si obvykle musí počkat na nový příspěvek přibližně dva dny.

Karviné se snaha vyplácí. Sice má zatím jen lehce přes 8 tisíc fanoušků, ale meziročně si polepšila o více než 64 %. Rozhodně bude zajímavé sledovat tuhle spanilou jízdu i v budoucnu.

Sílu Karvinské facebokové stránky ale vidíme hlavně ve schopnosti vybudit fanoušky k aktivitě. V průběhu analyzovaného roku si totiž Karviná vysloužila celkem 151 219 reakcí, komentářů a sdílení. Podle tohoto ukazatele byla dokonce nejlepší z vybraného vzorku měst.

V posledním roce se dařilo dosahovat zajímavých výsledků i dalším městům. Namátkou třeba Hradci Králové, Mostu a v neposlední řadě také Praze.

Podívejte se na kompletní statistiku. 

Poznámka k analýze:

K analýze byly vybrány facebookové stránky 20 nejlidnatějších českých měst. Facebooková stránka Teplic nebyla nalezena, proto jsme do výběru zařadili další město v pořadí.

Analyzovaná data se vztahují k období od 25. září 2018 do 24. září 2019.

Další novinky

 novinka - sintera.cz

Jak uspět s firemní stránkou na sociálních sítích? Buďte obětavá manželka, vášnivá milenka i kamarád

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Sociální sítě fungují na principu ZNÁT, LÍBIT SE, VĚŘIT

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

SINTERA Report je v ostrém provozu! Zorientujte se ve světě sociálních sítí

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Jakým obsahem plnit sociální sítě určené k náboru? Přinášíme inspiraci

celá zpráva