EN

Odhalte fungování krajů České republiky na Facebooku

Zveřejněno 20.11.2019

Kraje na facebookových stránkách zveřejňují množství aktualit z regionů. Fanoušci si mohou užívat nekonečný proud fotografií a informací o kulturních akcích, rekonstrukcích, festivalech, aktuálním počasí, návštěvách známých osobností, sportovních událostech a mnoha dalších tématech.

Během analyzovaného období zveřejnil každý kraj v průměru 725 příspěvků, což znamená, že za rok dohromady vypublikovaly 10 150 postů.

U fanoušků vzbudil největší ohlas příspěvek Moravskoslezského kraje z 8. listopadu 2018, ve kterém správci krajského profilu sdíleli krátký film o proměně přehrady Šance v Beskydech. Video si připsalo přes 180 tisíc zhlédnutí a téměř pět tisíc interakcí (= součet reakcí, komentářů a sdílení). Prohlédnout si ho můžete tady.

Většina příspěvků si ale získala podstatně menší pozornost. V průměru si krajské posty připisují 44 interakcí.

A které kraje měly největší zastoupení v TOP 1 000 příspěvcích podle součtu reakcí, komentářů a sdílení? Podívejte se do přehledného grafu.

Zmínku v textu si zaslouží i Zlínský kraj. Sice má zatím ze všech krajů nejmenší fanouškovskou základnu, ale roste raketovou rychlostí. Meziročně získal 118 % fanoušků.

Zlínskému kraji se navíc daří vybudit fanoušky k slušné aktivitě. Hodnota engagementu zlínské facebookové stránky je 2,29 %, což je o 1,44 % nad průměrem. A zároveň to znamená, že je v tomto ukazateli nejlepší ze všech krajů.

Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak se bude Zlínskému kraji dařit na Facebooku v budoucnu.

Zapomínat nesmíme ani na Prahu, která je v mnoha ohledech (pravděpodobně) nedostižná. Na druhou stranu je férové zmínit, že dominantní postavení Hlavního města Prahy má ještě jeden důvod. Facebooková stránka Praha.eu slouží jako informační médium pro město i kraj.

Naproti tomu, ostatní krajská města mají vlastní „městskou“ a „krajskou“ facebookovou stránku. Pozornost fanoušků se tedy tříští mezi dvě facebookové stránky.

 

Hodila by se vám analýza sociálních sítí na míru? Napište nám.

 

Poznámka k analýze:

Analyzovaná data se vztahují k období od 16. října 2018 do 15. října 2019.

Další novinky

 novinka - sintera.cz

3 důvody, proč se vyplatí sledovat konkurenci na sociálních sítích

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Data v hlavní roli. Buďte (na sociálních sítích) efektivní

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

6+6 praktických tipů na obsah, který přitáhne pozornost na firemní LinkedIn profil

celá zpráva