EN

Obsah na firemní sociální sítě určené k náboru už máte. Stačí ho upravit a použít

Zveřejněno 26 08 2019

Většina výrobních společností vydává firemní časopis, vlastní náborový web a zveřejňuje výroční zprávy. A na všech těchto platformách je obsah. Doslova hromada obsahu, která se dá použít i na sociálních sítích. Jen se musí trochu upravit, aby byl pro uživatele sociálních sítí atraktivní.

Každá platforma má totiž své výhody a nevýhody. Podobně i čtenáři očekávají od různých médií odlišný obsah. Zatímco pro vedení společnosti a klíčové obchodní partnery je výroční zpráva důležitá v plném rozsahu, potenciální kandidáti o zaměstnání se chtějí na sociální síti dovědět jen několik málo informací. Přehlednou formou. A klidně jen v bodech.

Podobně se vyplatí postupovat i v dalších případech. Rozkouskovat existující text na jednotlivé informace. Rozhodnout se, které jsou důležité (= jsou přínosné pro zaměstnance a potenciální kandidáty, nebo vyhovují potřebám společnosti). A z nich poskládat příspěvek na sociální sítě. Případně sepsat do článku na blog, který následně s doprovodným textem přesdílíte na sociálních sítích.

Námětů na příspěvky je hodně

Nezapomínejte ale, že příspěvky na sociálních sítích musí být relativně krátké, přesné a odlehčené, aby se dobře četly. Proto se často vyplatí jedno téma zpracovat klidně celou sérií příspěvků. Vyprávět „příběh“ postupně, aby měl maximální účinek.

Doteď jsme psali o obsahu, který už máte jednou zpracovaný. Jednou ale připravené materiály dojdou. Co potom? Nemusíte se děsit. Určitě najdete spoustu dalších aktivit, na kterých se firma spolupodílí, a o kterých se dá udělat příspěvek na sociální sítě. A to s minimem úsilí.

Pěkné příspěvky na sociální sítě se dají připravit třeba ze sportovního dne. Celou sérii mini příběhů snadno uděláte o trainee programu. A den otevřených dveří by také neměl zůstat bez povšimnutí.

Postupně bude tvorba obsahu snazší

Další inspiraci najdete třeba v našem článku, ve kterém se věnujeme úspěšným typům obsahu na sociálních sítích.

Jakmile začnete přemýšlet o obsahu na sociální sítě už během plánování akcí, bude tvorba mnohem snazší. Připravíte si totiž vhodnější materiály. Budete už vědět, co přesně chcete ukázat. Kolik máte na sdělení prostoru. Jaká jsou specifika komunikace na sociálních sítích. A jaké prostředky můžete použít.

Nejtěžší jsou prostě začátky. Naštěstí už máte nějaký obsah k dobru, na kterém můžete začít budovat. Tak hurá do toho. Využijte sílu moderního HR marketingu.

 

Další novinky

 novinka - sintera.cz

Odhalte fungování krajů České republiky na Facebooku

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Extraligové kluby a sociální sítě? Vládne HC Kometa Brno a „skóroval“ i Jaromír Jágr

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Jak vyhodnocujeme TOP příspěvky, o kterých si pravidelně čtete na sociálních sítích?

celá zpráva
 novinka - sintera.cz

Televizní stanice na Facebooku. Německý policista, šílené množství příspěvků a nárůst fanoušků ČT24

celá zpráva